פרופ' אירית בכר
  רופאת עיניים מנתחת
  מומחית לקרנית, קטרקט וניתוחים להסרת משקפיים
i clinic. co.il
טל. 03-7557111
טל. 03-7643004

פרופ' אירית בכר בתקשורת

» אינטרנט » עיתונים » טלוויזיה
ארבעה דורות של רופאות:

ד"ר אירית  בכר. רופאת עיניים ומנתחת, מנהלת שירות קרנית במחלקת עיניים ב"בילינסון".  בת 38, נשואה לד"ר גידי בכר, רופא אף-אוזן-גרון ב''בילינסון'' ,אם לשלושה בנים (גילאי 12, 9, 6)... >>  


 

  " לאישה" 2011

   פרופ' אירת בכר
פרופ' אירית בכר. רופאת עיניים ומנתחת, מנהלת שירות קרנית במחלקת עיניים בבילינסון. בת 38, נשואה לפרופ' גידי בכר, רופא אף-אוזן-גרון ב''בילינסון'' ,אם לשלושה בנים (גילאי 12, 9, 6).

באיזה גיל החלטת לבחור ברפואה ולמה??

"אמנם אני באה ממשפחה של רואי- חשבון והיו ציפיות ממני, אבל כבר בחטיבת הביניים ידעתי שאני רוצה להיות רופאה''.

מדוע בחרת דווקא בתחום זה?

"בשנת הסטאז' התלבטתי בין רפואת ילדים לרפואת עיניים, והבנתי שרפואת עיניים זה מקצוע שמתאים לי מהרבה בחינות: הוא מקצוע מדויק, המשלב קליניקה, ניתוחים, מחקר והוראה. היומיום שלי מגוון מאוד. אני אוהבת מאוד את ההוראה. הגעתי למקום שבו אני נמצאת גם בזכותם של רופאים מצוינים שהיו מוריי ואני מרגישה שמוטלת עליי החובה כרופאה להעביר הלאה את המורשת. עיקר עיסוקי בבית-החולים הוא השתלות קרנית.המקור לקרניות המושתלות הנו תרומות איברים על-ידי משפחות הנפתרים, מעשה שהוא בבחינת חסד עליון''.

מה גורם לך התרגשות בעבודתך?

"היומיום שלי עוסק בהחזרת ראייה לאנשים שראייתם לקויה, בדרגה זו או אחרת, ואני מרגישה בת מזל שזכיתי להיות במקום זה. בית-החולים 'בילינסון' מוביל בתחום השתלות איברים ובכלל השתלות קרנית, ובאחרונה התחלנו בביצוע ניתוחי השתלת קרניות מלאכותיות. אנחנו המרכז היחיד בארץ שמבצע השתלות מסוג זה, המיועדות להחזיר ראייה לאנשים עיוורים. הקרנית המלאכותית הומצאה בבוסטון, ואני התמחיתי שם בהשתלת קרניות כאלו''.

ומה גורם לתסכול?

"כשמטפלים באדם עיוור ומתכננים הליך שאמור להחזיר לו ראייה, מעורבים הרבה רגשות. מצד אחד - התקווה וההתרגשות גדולות מאוד. מצד שני – אם בסופו של דבר מגלים שהחזרת הראייה אינה אפשרית – מפח הנפש אדיר לשני הצדדים''.

את פורצת דרך בתחומך. יש בך גאווה?

"יש לי תחושת סיפוק אדירה מהמקום הזה. יחד עם זאת זה מגיע עם הרבה אחריות. הכנסת השתלת קרניות מלאכותיות לבילינסון זו, בעיניי, אחת הפסגות שלי מבחינה מקצועית, אבל יש עוד הרבה לפניי''.

חיי משפחה מול קריירה - מה המחיר שאת משלמת?

"המחיר כבד! כדי להגיע למקום שאני נמצאת בו כיום נדרשו 15 שנים של לימודים, מבחנים, תורנויות ומטלות בלי סוף. זה לא היה קל ולא הייתי יכולה לעשות זאת בלי משפחה תומכת, משני הצדדים. הורי, חמי וחמותי היו שותפים מלאים לגידול ילדיי, יחד עם מטפלת מדהימה. בשנים הראשונות עלו הרבה שאלות וגם ייסורי מצפון, עם השנים מצאתי האיזון הנכון מבחינתי. גם בעלי רופא, אבא מדגים וקרייריסט בדמו. יש בינינו הרבה הבנה ופרגון הדדי, אך הקושי לתמרן בשנות ההתמחות הארוכות היה כפול. איני חושבת שבן-זוג שאינו רופא היה יכול להבין את העומס וההקרבה ולקבל זאת בהבנה כזו. לפני חמש שנים יצאנו להשתלמות בטורונטו. אני התמקצעתי בהשתלת קרנית ובעלי השתלם בגידולי ראש-צוואר. אלו היו שנתיים לא פשוטות מקצועית, אך נהדרות מבחינה משפחתית. כולנו יצאנו מרווחים''.

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?  ''בדרך לניהול מחלקה''. מה היית אלמלא בחרת ברפואה?

"אני מניחה שהייתי עוסקת בעיצוב. אולי עיצוב אופנה. אבל לא הייתי מקבלת מזה את הסיפוק הרב לו אני זוכה בעיסוק ברפואה. לא הייתי מוותרת על המקצוע שלי''.

" לאישה"

 
     רופאה פרטית/ מבוטחי "כללית מושלם"
       טלפון :  03-7557111, שלוחה 4
    הסרת משקפיים : "אסותא אופטיק"
טלפון:   03-7643004