פרופ' אירית בכר
  רופאת עיניים מנתחת
  מומחית לקרנית, קטרקט וניתוחים להסרת משקפיים
i clinic. co.il
טל. 03-7557111
טל. 03-7643004

פרופ' אירית בכר בתקשורת

» אינטרנט » עיתונים » טלוויזיה
עלייה בתרומות של קרניות להשתלה:

רואים אור
• חדשות טובות: בבית-החולים בילינסון גדל ביולי פי שלושה מספר השתלות הקרנית 
• אחת המושתלות: "עכשיו אוכל לצאת לטיול" ...
>>
 

   "לאישה"

עלייה בתרומות של קרניות להשתלה
 רואים אור

ירון קלנר
פרופסור בכר מביליוסון : "ניתן להשתיל קרנית גם לאחר שמונה ימים, בניגוד לאברים אחרים שמוכרחים להשתיל בתוך שעות"

• חדשות טובות: בבית-החולים בילינסון גדל ביולי פי שלושה מספר השתלות הקרנית 
• אחת המושתלות עכשיו אוכל לצאת לטיול


יולי היה מאיר עיניים במיוחד: בבית-החולים בילינסון דיווחו אתמול כי מספר השתלות גדל פי שלושה הקרנית בחודש זה בבית-החולים - 30 לעומת 10 בממוצע בחודש אח.  הגורמים לשינוי המשמעותי הם עלייה בתרומות בארץ, אבל בעיקר החופשה של המשתילים הקנדים.

בילינסון מקיים שיתופי פעולה עם  מרכזי השתלות שונים בעולם, כך שבישראל מרוויחים בתקופות של חגים וחופשות בחו''ל. הקרניות שנתרמות על ידי בני משפחה של נפטרים בחו''ל  נותרות ללא שימוש בתקופה החופשות ולכן הן מועברות לארץ.

"היתרון של הקרנית הוא שניתן להשתיל אותה גם לאחר שמונה ימים, בניגוד לאיברים אחרים שמוכרחים להשתיל אותם בתוך שעות", הסבירה פרופ' אירית בכר, מנהלת שירות קרנית בבילינסון. "כבר  למחרת הניתוח מתחיל שיפור בראייה, שנמשך כל הזמן עד שהראייה חוזרת לגמרי תוך שבועות או חודשים".
אחת מאלה שנותחו היא אירית בנישתי (56), שמעולם לא ראתה טוב, אך הניחות שעברה בתחילת השבוע אמור לשפר משמעותית את מצבה. היא נולדה עם עיוות בקרנית בעין שמאל, וראייתה הלכה והידרדרה במשך השנים. לפני שנים ספורות הגיעה למצב שבו בקושי ראתה בעין.
ההידרדרות בראייה הובילה אותה לאובדן עצמאות:  "פחדתי לנהוג והייתי צריכה מלווה לכל מקום שאליו הלכתי, כי הייתי חסרת ביטחון", היא אומרת. גם יציאות יום-יומיות מהבית היו קשות לה כיוון שהפגם המולד מנע מהקרנית לסנן את קרני השמש, והיא סבלה מסנוור.

לפני כשנה עברה השתלה ראשונה, אך הגוף שלה דחה הת הקרנית. ביום חמישי שעבר התקשרו אליה מבית-החולים, שבו היא עובדת כאחות במחלקה פנימית, והודיעו לה שנמצאה קרנית בעבורה. ביום ראשון היא כבר נותחה. "אני כבר רואה יותר טוב, אבל כרגע העין נפוחה, וקשה לי לפתוח אותה", אומרת בנישתי.

אחרי שתחלים לחלוטין, היא מצפה לזכות שוב בעצמאות. "כבר שנתיים שלא יצאתי לטיול, סוף-סוף לא אצטרך להיות תלויה באחרים".
 
     רופאה פרטית/ מבוטחי "כללית מושלם"
       טלפון ::  03-7557111, שלוחה 4
    הסרת משקפיים : "אסותא אופטיק"
טלפון:   03-7643004