פרופ' אירית בכר
  רופאת עיניים מנתחת
  מומחית לקרנית, קטרקט וניתוחים להסרת משקפיים
iclinic.co.il
טל. 03-7557111
טל. 03-7643004

עדשות טוריות

(Acrysof Toric Aspheric)
כ – 20-30% מהחולים שעברו

עדשות טוריות

 בכל שנה, וסובלים גם מאסטיגמציה (צילינדר), לא תמיד מקבלים את האופציה הטובה ביותר כדי להשיג ראייה אופימלית לאחר ניתוח קטרקט.

למרות שהקטרקט וכן קוצר הראיה או רוחק הראיה עשויים לבוא על פתרונם ע"י השתלת עדשה תוך עינית רגילה (IOL), חולים הסובלים במקביל גם מבעיות אסטיגמציה יזדקקו למשקפיים או לעדשות מגע. בנוסף חולים אילו עשויים לעבור פרוצדורות ניתוחיות נוספות כגון LASIK, Custom LAZIK, PRK או LRI המשנות את מבנה הקרנית. הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר היום היא השתלת עדשה TORIC IOL המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר לפציאנט, עם יכולת ניבוי טובה יותר ואחוזי הצלחה גבוהים יותר.

אסטיגמציה (צילינדר) נגרמת בשל התקמרות לא שווה של הקרנית (או עדשת העין), כך שפני השטח של הקרנית נראה יותר כמו כדור רוגבי מאשר כדורגל. אי הסימטריה הזו נקראת אסטיגמציה קרניתית הגורמת לראייה מטושטשת והפרעות ראייה היות ושבירת קרני האור לא ממורכזת בנק' ספציפית על הרשתית כפי שאמור להיות בראייה תקינה.

האסטיגמציה הקרניתית ניתנת למדידה באמצעות אמצעי הדמייה שונים כגון מיפוי טופוגראפי של הקרנית המאפשר קבלת מידע בנוגע לסדירות או אי סדירות של כל חלקי הקרנית.


עדשת Acrysof Toric Aspheric   של חברת  ALCON הינה עדשה חד מוקדית, המיועדת לאנשים הסובלים מקטרקט ומאסטיגמציה קרניתית. העדשה מפחיתה אברציות (הפרעות ראייה) מסדר גבוה, משפרת ראיית לילה, מסננת קרניים מזיקות (אור כחול ו – UV) ומקנה תפקוד ראייה טוב יותר.
העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית שאינה קיימת עוד בעין. עדשה זו מקנה לחולה ראייה למרחק וראייה משופרת עם פחות תלות במשקפיים.
ראייה מטושטשת כתוצאה מקטרקט ואסטיגמטיזם


ראייה המתקבלת לאחר ניתוח הסרת קטרקט בו הושתלה עדשה תוך עינית רגילה. הראייה עדיין מטושטשת היות ועדיין קיימת אסטיגמציה (צילינדר) בעיןראייה המתקבלת לאחר ניתוח קטרקט בו הושתלה
עדשת Acrysof Toric Aspheric
המקנה לחולה ראייה למרחק וראייה משופרת עם פחות תלות במשקפיים

     רופאה פרטית/ מבוטחי "כללית מושלם"
       טלפון :  03-7557111, שלוחה 4
    הסרת משקפיים : "אסותא אופטיק"
טלפון:   03-7643004