השתלת עדשות מולטיפוקליות

פריצת דרך בתחום ניתוחי העיניים

 עדשות מולטיפוקליות מציעות לכם דרך חדשה ומהפכנית להשתחרר מהתלות במשקפיים אחת ולתמיד.

גם אם אתם סובלים מקטרקט, אתם לא חייבים להשתעבד למשקפיים ביפוקליות או לוותר על נהיגה וקריאה. הפתרון נמצא מול העיניים – עדשות תוך-עיניות של ריסטור ,העדשות של מולטיפוקליות הן החידוש האחרון בטכנולוגית ניתוחי הקטרקט.

העיצוב המיוחד של עדשות מולטיפוקליות מאפשר לכם ליהנות מראייה איכותית ומטווח ראייה מלא – תוכלו לראות קרוב, רחוק ואת כל מה שביניהם. העדשות המולטיפוקליות מעניקות לחולי קטרקט הזדמנות לחיות ללא תלות במשקפיים.

האפשרות להשתחרר מהתלות במשקפיים

עד לא מזמן, חיים ללא תלות במשקפי קריאה או בביפוקל לא היו אפשריים עבור מרבית מטופלי קטרקט.

עכשיו ישנה האפשרות להשתלת עדשות מולטיפוקליות בתוך העין במהלך הניתוח.

עדשות אלה יכולות לספק לכם איכות ראייה מצוינת בטווח מלא – קרוב, רחוק ומה שביניהם – ושחרור מהתלות ממשקפי קריאה או מביפוקל.

כיצד פועלות עדשות מולטיפוקליות ?

כשאנו מבצעים פעולות יומיומיות כמו קריאה, צפייה בטלוויזיה או עבודה מול המחשב, העיניים שלנו מתמקדות באופן קבוע באובייקטים במרחקים שונים – רחוקים, קרובים ובטווחי הביניים.

היכולת לשנות את הפוקוס בטווח הראייה שלנו נקראת מיקוד התאמה אקומודציה(התאמה): היכולת של העדשה הטבעית של העין לשנות צורה, כדי להתמקד על אובייקטים במרחקים שונים.

לרוע המזל, אנו מאבדים את היכולת הזאת ככל שאנו מתבגרים והופכים בהדרגה לתלויים יותר ויותר במשקפי קריאה או בביפוקל 1

למרבה המזל, על ידי שילוב בין היתרונות של טכנולוגיות דיפרקטיביות ורפרקטיביות(שבירת האור), עדשות מולטיפוקליות יכולות כיום להציע ראייה איכותית לטווח קרוב, רחוק ומה שביניהם, ומשחררות אתכם מן התלות במשקפיים.

כעת, עם עיצוב אספרי חדשני ומוכח, עדשות מולטיפוקליות לוקחות את תחום תיקון הקטרקט צעד אחד קדימה, ומאפשרות ראייה איכותית וחדה יותר מאי פעם.

cataract-min 710

טכנולוגיה  אפודיזית  דיפרקטיבית

דיפרקציה 

היא פיצול האור הנכנס דרך העדשה. בעדשות מולטיפוקליות, מרכז העדשה מורכב מסדרות של טבעות זעירות, עיצוב שנקרא עדשה אפודיזית דיפרקטיבית אפודיציה היא התחדדות הדרגתית של מדרגות דיפרקטיביות שונות על העדשה, היוצרת מעבר חלק של האור בין נקודות מיקוד קרובות, רחוקות ובטווחי הביניים.

משמעות הדבר היא שסדרת המדרגות הזעירות במרכז עדשת הריסטור עובדות יחד כדי למקד את האור, ומספקות ראייה מצוינת לטווח קרוב, רחוק ומה שביניהם.

ibertyl (multy

טכנולוגיה רפרקטיבית

רפקרקציה (עקיפה)

רפרקציה: שבירה של קרני האור עם כניסתן לעין דרך העדשה.

היא שינוי ושבירת כיוון האור הנכנס דרך העדשה. הטבעת החיצונית של עדשת מולטיפוקליות היא אזור רפרקציה שנועד לספק לכם ראייה מצוינת למרחק.

תחום הרפרקציה הזה שובר את האור כשהוא עובר דרך העדשה, וממקד אותו במדויק על רשתית ליצירת תמונה ברורה וחדה.

טכנולוגיה אספרית

רשתית: משדר, הממוקם בחלק האחורי של העין, אשר תפקידו להעביר את התמונה הנראית אל המוח. 

עיוותים אופטיים סטיות אספרית פגם נפוץ בקרב מטופלי קטרקט, יכולות להביא בהדרגה לירידה בחדות הראייה ובתפקוד. למרבה המזל, עם עיצוב אספרי חדשני ומוכח, עדשות מולטיפוקליות יכולות לתקן את הסטיות האספרי-ות הללו ולהפוך את הראייה שלכם לחדה מתמיד.

תוצאות רפואיות

הגיע הזמן לראייה איכותית ואיכות חיים אמיתית.

מטופלים שעברו השתלת עדשות מולטיפוקליות נהנים מאיכות חיים, מראייה משופרת לכל המרחקים ומשתחררים מהתלות במשקפי קריאה וביפוקל מחקרים רפואיים שנעשו בעדשות ריסטור הראו כי שלושה מכל ארבעה מטופלים שעברו השתלה בשתי העיניים דיווחו שלא הזדקקו למשקפיים אחרי ניתוח הקטרקט.

כמו כן, מחקרים נוספים שנערכו בעדשות מולטיפוקליות מראים שלמעלה מ-95% מהנבדקים היו כל כך מרוצים מאיכות הראייה החדשה שלהם, שהיו בוחרים לעבור את ההשתלה שוב.

לפני שאתם מתחילים כדאי שתדעו

עולם האפשרויות של העדשות התוך-עיניותות.

אם אתם מעוניינים להשתחרר מהתלות במשקפיים, העדשות המולטיפוקליות הן הבחירה הטובה ביותר בשבילכם. עדשות מולטיפוקליות נותנות לכם את האפשרות ליהנות מאיכות ראייה משופרת בטווח ראייה רחב – קרוב, רחוק ומה שבניהם – ועצמאות ממשקפי הקריאה או הביופוקאל

עם זאת, תוצאות המחקרים הרפואיים בעדשות מולטיפוקליות הראו כי יש סיכוי קטן שתראו הילות מסביב לפנסים ומקורות אור, לעומת העדשות התוך-עיניות מונופוקלי הסטנדרטיות.

במהלך הזמן, חלק גדול מן המטופילם מתרגל להפרעות הללו ומפסיק לשים אליהן לב, אחרים אולי ימשיכו לראות אותן במשך זמן מה לאחר הניתוח למרות שלא כל סוגי העדשות התוך-עיניות מספקים טווח ראייה רחב כמו עדשות מולטיפוקליות, ישנם מקרים בהם עדשות מונופוקאליות ייתנו תוצאות רצויות יותר עבור מטופלים מסויימים.

סיכונים אפשריים

כמו בכל הליך כירורגי, ישנם סיכונים טבעיים, והתוצאות אינן מובטחות. כדי לסייע לכם להחליט האם ניתוח קטרקט ועדשות מולטיפוקליות יתאימו לכם, התייעצו עם הרופא שלכם ובקשו ממנו מידע נוסף על הסיכונים והתועלות של הניתוח.

אזהרות

יתכן ותחוו תופעות ראייה כשתנסו להתמקד במספר אובייקטים בו זמנית כגון. יתכן ותבחינו ב"הילות" מסביב למקורות אור בלילה

יתכן ותחוו קשיים בזיהוי אובייקטים בסביבה חשוכה. תופעה זאת שכיחה יותר באזורים בהם יש פחות אור

– לפיכך, יש לנקוט משנה זהירות כאשר אתם נוהגים בלילה

על רופא העיניים שלכם לקחת בחשבון את הנתונים הבאים לפני השתלת עדשות מולטיפוקליות:

כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר אחרי ניתוח קטרקט, הרופא שלכם חייב לקבוע מהו חוזק העדשות המתאים לכם ביותר.

 יתכן ושטח הפנים של העין שלכם אינו חלק (אסטיגמאטיזם או צילינדר) רמת האסטיגמטיזם שלכם תשפיע על התוצאות שלכם לאחר הניתוח.

עדשות טוריות

עדשות טוריות

בכל שנה, וסובלים גם מאסטיגמציה (צילינדר), לא תמיד מקבלים את האופציה הטובה ביותר כדי להשיג ראייה אופימלית לאחר ניתוח קטרקט.

למרות שהקטרקט וכן קוצר הראיה או רוחק הראיה עשויים לבוא על פתרונם ע"י השתלת עדשה תוך עינית רגילה (IOL), חולים הסובלים במקביל גם מבעיות אסטיגמציה יזדקקו למשקפיים או לעדשות מגע. בנוסף חולים אילו עשויים לעבור פרוצדורות ניתוחיות נוספות כגון LASIKCustom LAZIKPRK או LRI המשנות את מבנה הקרנית. הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר היום היא השתלת עדשה TORIC IOL המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר לפציאנט, עם יכולת ניבוי טובה יותר ואחוזי הצלחה גבוהים יותר.

אסטיגמציה (צילינדר) נגרמת בשל התקמרות לא שווה של הקרנית (או עדשת העין), כך שפני השטח של הקרנית נראה יותר כמו כדור רוגבי מאשר כדורגל. אי הסימטריה הזו נקראת אסטיגמציה קרניתית הגורמת לראייה מטושטשת והפרעות ראייה היות ושבירת קרני האור לא ממורכזת בנק' ספציפית על הרשתית כפי שאמור להיות בראייה תקינה.

האסטיגמציה הקרניתית ניתנת למדידה באמצעות אמצעי הדמייה שונים כגון מיפוי טופוגראפי של הקרנית המאפשר קבלת מידע בנוגע לסדירות או אי סדירות של כל חלקי הקרנית.

toric

ראייה מטושטשת כתוצאה מקטרקט ואסטיגמטיזם

cataract2

ראייה המתקבלת לאחר ניתוח הסרת קטרקט בו הושתלה עדשה תוך עינית רגילה.

הראייה עדיין מטושטשת היות ועדיין קיימת אסטיגמציה (צילינדר) בעין.

adashot_toriot

ראייה המתקבלת לאחר ניתוח קטרקט בו הושתלה
עדשת Acrysof Toric Aspheric
המקנה לחולה ראייה למרחק וראייה משופרת עם פחות תלות במשקפיים

עדשה טורית 

העדשה הטורית הינה עדשה חד מוקדית, המיועדת לאנשים הסובלים מקטרקט ומאסטיגמציה קרניתית. העדשה מפחיתה אברציות (הפרעות ראייה) מסדר גבוה, משפרת ראיית לילה, מסננת קרניים מזיקות (אור כחול ו – UV) ומקנה תפקוד ראייה טוב יותר.
העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית שאינה קיימת עוד בעין. עדשה זו מקנה לחולה ראייה למרחק וראייה משופרת עם פחות תלות במשקפיים.

0 +
שנות ניסיון
0
דירוג הגולשים
0
זמינות
Call Now Button